30 Nisan 2024

Bilim Akademisi, BAGEP 2024 Ödülleri

Bilim Akademisi tarafından açılan Genç Bilim İnsanları Ödül Programı BAGEP’in amacı, üstün başarılı genç bilim insanlarını ödüllendirmek, desteklemek, bilimde önde gelen gençlerin tanınmalarını ve araştırmalarından haberdar olmalarını sağlamaktır.

Program bilimin her alanından, 40 yaşını geçmemiş, doktoralı veya tıpta uzmanlığını almış bilim insanlarına açıktır. Aynı kişiye iki kez verilmeyen BAGEP ödülü iki yıllık araştırma desteği ve bir ödül sertifikasından oluşur. Bu ödül, genç bilim insanının araştırmaları için gerekli harcamaları karşılaması amacıyla, önceden bir harcama planı istenmeksizin, karşılıksız olarak verilmektedir. En iyi genç akademisyenlerimizin belirlenmeleri, ödüllendirilmeleri ve yeni araştırmalar için desteklenmeleri amacı ile 2013 yılından bu yana ödüller verilmektedir.

Hukuk Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Pınar Çağlayan Aksoy, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Dündar Boral, Psikoloji Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Seçil Gönültaş, Felsefe Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Jonathan Payton, Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Enstitüsü – UNAM’dan Dr. Öğr. Üyesi Cüneyt Şahin ve Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden Doç. Dr. Firdevs Ulus’u başarılarından dolayı tebrik ederiz.

2024 BAGEP Ödül Töreni,  27 Nisan 2024 Cumartesi günü düzenlenerek sahiplerine ödülleri verilecektir.

görülmüştür.

Firdevs Ulus
Endüstri Mühendisliği Bölümü öğretim öğretim üyelerinden Doç. Dr. Firdevs Ulus, “endüstri mühendisliği” çalışma alanında Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanları Ödül Programı BAGEP 2024 ödülüne layık görülmüştür.

30 Nisan 2024
magnifiercross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram