Danışma Kurulu

Endüstri mühendisliği Danışma Kurulu, sanayi ve iş dünyasının seçkin temsilcilerinden ve yurt dışında çalışan öğretim üyelerinden oluşan bir kuruldur. Her bir danışma kurulu üyesi çok değerli bilgilerini ve engin deneyimlerini bölümle paylaşır. Yılda en az bir kez toplanan Danışma Kurulu bölüm başkanına eğitim programımız, öğrencilerimiz ve mezunlarımız hakkında görüş ve tavsiyelerini iletir.

Danışma Kurulu Üyelerimiz

ALPER ATAMTÜRK

Professor, Industrial Engineering and Operations Research Dept., University of California at Berkeley

Alper Atamtürk University of California Berkeley’de Endüstri Mühendisliği ve Yöneylem Araştırması Profesorüdür.  Atamtürk lisans (1992) ve yüksek lisans (1994) derecelerini Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden aldıktan sonra, doktora derecesini 1998 yılında Georgia Institute of Technology’de Yöneylem Araştırması alanında almıştır. Dr. Atamtürk ABD Savunma Bakanlığı ulusal güvenlik bilirkişidir. Discrete Optimization, Operations Research, Mathematical Programming Computation, Networks and Journal of Risk dergilerinin yayın kurulu üyesidir. Dr. Atamtürk’ün araştırmaları optimizasyon, ayrık optimizasyon, olasıksal optimizasyon ve enerji, portföy ve şebeke tasarımı alanlarındaki uygulamalar üzere yoğunlaşmaktadır.

 

 

MURAT AKSU

Tahsis Stratejisi ve Süreç Geliştirme Direktörü, LC Waikiki

Murat Aksu halen LC Waikiki Mağazacılık A.Ş.’de Alokasyon Strateji ve Süreç Geliştirme Direktörü olarak çalışmaktadır. Alokasyon iş analitiği, talep tahmini, alokasyon strateji ve süreç geliştirme, yurtdışı ve yurtiçi merkezi alokasyon ve outlet yönetimi mevcut sorumluluk alanları arasındadır. Mevcut görevinden önce LC Waikiki’de uluslararası mağazacılık planlama müdürü, organizasyon ve performans müdürü ve alokasyon ve planlamadan sorumlu CEO yardımcısı görevlerinde bulundu. Çalışma hayatına Finning Canada’da (Caterpillar) proje yöneticisi olarak başladı. Sonrasında Eti Şirketler Grubunda TPM mühendisi, R&D proje yöneticisi ve kurumsal performans yöneticisi pozisyonlarında bulundu. 1989’da İstanbul Atatük Fen Lisesi’ni bitirdi. 1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1997 senesinde Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisansını tamamladı ve sonrasında Kanada Alberta Üniversitesi’nden MBA derecesi aldı.

 

HÜSEYİN BİNZAT

Proje Müdürü, Bain and Company

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 2008 yılında mezun olmuştur. İşletme yüksek lisans (MBA) derecesini 2012 yılında INSEAD’dan almıştır. Yüksek lisans derecesi öncesinde, 2008-2011 yıllarında Accenture şirketinde yönetim danışmanlığı yapmıştır. Bu süre içinde ayrıca Doktar adlı tarım teknolojileri alanında faaliyet gösteren bir girişiminde kurucuları arasında yer almıştır. 2013 yılından itibaren çalışmaya başladığı Bain & Company şirketinde halen Proje Müdürü olarak danışmanlık kariyerine devam etmektedir.

 

 


ERHAN BOSTAN

CEO A101, Turgut Aydın Holding’in Perakende Grubu Başkanı

Erhan Bostan 1969 yılında Adana’da doğdu. 1991 yılında Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1991-1998 yılları arasında RAKS Şirketler grubunda üretim, kalite, ürün yönetimi ve satış pozisyonlarında çalıştı. 2000-2006 yılları arasında Türkiye ihracat şampiyonu olan Vestel Dış Ticaret Genel Müdürlüğü görevini yerine getirdi ve bu dönemde 9 milyar dolarlık bir dış satışı yönetti. 2006 – 2008 yılları arasında Aydın Örme Tekstil Genel Müdürü olarak görev aldı. 2008-2010 yıllarında English Home Kurucu Genel Müdür olarak çalıştı. 2010 yıllından bu yana A101’ de CEO olarak görevine devam etmektedir. 2015 yılından itibaren yürütmekte olduğu görevine ilaveten Turgut Aydın Holding Perakende Grubu Başkanlığı’na atanmıştır. Bu doğrultuda English Home ve Eve Mağazacılık şirketlerinin yönetimi de kendisine bağlanmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

ENGİN EVREN CANTÜRK

Varlık Yönetimi Direktörü, Odeabank

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü 1996 yılı mezunudur. Warwick Business School’da MBA’ini tamamlayan Evren Cantürk,  20 yılı aşkın süredir Türkiye’deki birçok yerli ve uluslararası bankada Varlık Yönetimi, Ürün Geliştirme ve Pazarlama alanlarında Bireysel Bankacılık projelerinin yönetiminde yer almıştır. Bankacılık Kariyeri’ne Interbank’ta Yönetici Adayı (MT) olarak başlayan Cantürk, Doğuş Grubu ve Akbank’ta çalıştıktan sonra 2006’dan itibaren Deutsche Bank ve Citibank’ın Türkiye’deki Mevduat ve Yatırım Bölümlerini yönetmiştir. Cantürk, 2012 yılında Odeabank’ın kuruluşunda yer almış olup, halen bankanın Varlık Yönetimi Direktörü olarak görev yapmaktadır. Evren Cantürk evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

RAMAZAN DEMİR

Genel Müdür Yrd., Türk Telekom

Ramazan Demir 1995 yılında Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, 2000 yılında MIT Sloan School of Management’dan Yöneylem Araştırması alanında doktora derecesini almıştır. 2005 yılına kadar özel havacılık start-uplarında Operasyon ve Inovasyon birimlerini kurarak öncü ve başarılı ‘asset-free’ pazar yerleri oluşturmuştur. Yatırım fonu tarafından alınan Sentient Jet bunun güzel bir örneğidir. Daha sonra, Dr. Demir Yahoo!’da 4 yıl boyunca arama motoru ve dikey ürünlerin de bulunduğu global ürünler portföyünden sorumlu Pazaryeri Direktörü olarak görev yapmıştır. 2009 yılında Türk Telekom Grubu’na katılan Dr. Demir, o tarihten itibaren grup bünyesinde farklı alanlarda aktif katkı sağlamaktadır. Türk Telekom Strateji ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı, Regülasyon Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yapan Dr. Demir 2016 Ekim ayı itibariyle dijital girişimlerden sorumlu Baş Danışman olarak görev yapmaktadır. 2014 yılı itibariyle Avrupa Telekomünikasyon Birliği (ETNO) Yönetim Kurulu Üyesi olan Dr. Demir iletişim, teknoloji ve medyayı kapsayan çeşitli STK’larda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Önde gelen medya ve reklam gruplarından Adconion’e (Amobee Inc tarafından satın alınan) Baş Bilim Danışmanı olarak destek sağlamıştır. Dr. Demir, dünyanın önde gelen varlık yönetim şirketi Putnam Investment’da yatırım modelleri geliştirmiş ve uygulamıştır. İnternet teknolojisi, arama motoru ve dijital servisler üzerine onaylanmış 5 tane patenti olan Dr. Ramazan Demir evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

KORAY DOĞAN

CEO ve Kurucu,  Solvoyo

Koray Doğan, önde gelen yazılım ve danışmanlık şirketlerindeki 15 yılı aşkın deneyimi ile global tedarik zinciri yönetimindeki en karmaşık iş sorunlarını çözme konusunda kendisini geliştirmiştir. 2005 yılında daha iyi bir tedarik zinciri planlama platformu oluşturmak için Solvoyo’yu kurdu.

Koray Doğan, doktorasını Operations Reseach alanında Georgia Tech’ten almış olup, lisans öğrenimini Bilkent  Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Tedarik zinciri optimizasyonu alanında birçok makalesi yayınlanmış olup, aynı zamanda tedarik zinciri alanında birçok da patenti bulunmaktadır.

 

HAKAN ERGEN

Genel Müdür, Johnson & Johnson Turkey Consumer

Hakan Ergen 1997 yılında Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra kariyerine Procter & Gamble’da başladı. P&G bünyesinde müşteri iş geliştirme, kategori yönetimi ve insan kaynakları bölümleri dahil olmak üzere 11 sene çalıştı. 2009 yılında Johnson & Johnson’a Satış Direktörü olarak katılan Hakan Ergen, J&J’da sahaya gidiş modeli ve ticaret stratejisi ile ilgili çalışmalar yaptıktan sonra halen yürütmekte olduğu Genel Müdür rolünü 2010 yılında üstlendi. Hakan Ergen Johnson’s Baby, Listerine, Le Petit Marseillais, Neutrogena gibi önemli markaların pazara giriş ve büyüme stratejilerine yön verdiği rolünde OTC kategorilerinin Türkiye’deki fırsatlarına da odaklanmış, Sigara Bırakma Kategorisi gibi toplum sağlığına önemli etkisi olan alanlardaki pazar gelişimine özel olarak önem vermiştir.  Hakan Ergen ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi’nde Innovasyon ve Yaratıcı Düşünce ile Sosyal Medyada Yaratıcılık alanlarında dersler vermiştir. Halen Amerikan Türk İş Geliştirme Konseyi Kurucu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Hakan Ergen, evli ve bir çocuk babasıdır.

 

MEHMET GÖÇMEN

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO

1957 yılında Bursa’da doğmuş ve yükseköğrenimini 1981 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde, lisansüstü eğitimini ise 1983 yılında Syracuse Universitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Çelik Halat ve Lafarge firmalarında çeşitli görevlerde bulunduktan sonra, 2003-2008 yılları arasında Akçansa’da Genel Müdürlük görevini yürütmüştür. 1 Ağustos 2008 tarihi itibarıyla da İnsan Kaynakları Grup Başkanlığı görevine atanan Göçmen, bu görevi 2011’de bırakmıştır. 20 Temmuz 2009’da Çimento Grup Başkanlığı görevine atanan Göçmen, 1 Eylül 2014’te bu görevi bırakmıştır. 16 Haziran 2014 – 30 Mart 2017 arasında Enerji Grup Başkanlığı görevini sürdüren Göçmen, 30 Mart 2017’den itibaren, Sabancı Holding’de CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

 

TOLGA İZZET GÜNEL

Global Tedarik Zinciri Direktörü, Hayat Kimya Tüketici Grubu

Tolga İzzet Günel, Mayıs 2015’ten bu yana Hayat Kimya Tüketim Grubu’nun Global Tedarik Zinciri Direktörü olarak çalışmaktadır. Bunun öncesinde 2011-2015 yılları arasında Eczacıbaşı Yapı Grubu Tedarik Zinciri Direktörlüğünü yapmış olan Tolga Günel, Eczacıbaşı öncesinde, 15 yıl P&G firmasında çalışmıştır. Kariyerine 1996’da Türkiye Deterjan Fabrikası’nda başladı. Malzeme planlama, satın alma ve üretim planlama görevleri aldı. 1999 yılında, Belçika’nın Mechelen şehrinde P&G’nin depo ve dağıtım merkezinde görev aldı. Sırasıyla Dağıtım Merkezi Planlama, İç Kontroller, Dış depolar ve nakliye departman müdürlüğü yaptı. Ardından, Mechelen fabrikaları, dağıtım merkezi ve ürün ve katma değerli üretim yapan sözleşmeli şirketlerin SAP R3 Supply Chain’e geçiş projesini yönetti. 2004 yılında, İstanbul’a dönerek P&G’nin Türkiye Sağlık, Güzellik ve Bakım ürünleri kategorilernden sorumlu entegre planlama grup müdürü oldu. 2006 yılında, P&G’nin Cenevre’deki bölge genel merkezine bölge insan kaynaklarından sorumlu grup müdürü olarak atandı. 2007’de, P&G’nin Global Gelişen Pazarlardan sorumlu tedarik zinciri liderliğini üstlendi ve 2011 yılına kadar bu görevini sürdürdü. 1974 yılı doğumlu olan Tolga İzzet Günel, 1992 yılında Ankara Gazi Anadolu Lisesi’ni, 1996 yılında Bilkent Universitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdi. Tolga İzzet Günel evli ve 2 çocuklu.

 

BARIŞ KARAKULLUKÇU

Müşteri ve İş Analitiği Direktörü, Turkcell

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 1996 yılında mezun olan Barış Karakullukçu, İşletme alanında yüksek lisansını Koç Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Mezun olmadan önce Unilever firmasında SAP proje analisti olarak çalıştıktan sonra mezun olunca I-Bimsa firmasında SAP Danışmanı olan Karakullukçu, bir süre sonra PwC firmasına yönetim danışmanı olarak geçiş yapar. Bu dönemde Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Sertifika Programı Programını da tamamlar. Kariyerinin bir sonraki adımı olan Accenture Danışmanlık firmasında, Münih ofisine bağlı olarak tüm Avrupa ülkeleri, Çin, Güney Kore, Japonya, Brezilya, Amerika ve Rusya’da farklı ekip ve müşterilerle çalışma fırsatı yakalar. 2005 yılında Reel Sektör iş kolunu kurma ve büyütme sorumluluğu ile Accenture Türkiye ofisine geçiş yapar. Bu pozisyonda; perakende, hızlı tüketim malları, otomotiv ve endüstriyel ekipmanlar, ilaç vb. pek çok sektörde çeşitli proje ve ekipler yönetir, sektörlerin tüm önemli oyuncusu olan firmalarla çalışıp Accenture Türkiye’de Reel Sektörden Sorumlu Yönetici Ortak pozisyonuna getirilir. 16 sene danışmanlık deneyiminden sonra Şubat 2012’de Mudo Yürütme Kurulu Başkanı ve CEO’su olarak görevine başlayan Karakullukçu, Mudo’ yu Mudo yapan değerleri koruyarak sürdürülebilir büyümeyi sağlamak ve Mudo’ yu nice 50 senelere taşımak amacıyla dönüşüm programını başlatır, ve bu çalışmaları Haziran 2016 yılına kadar sürdürür. Profesyonel kariyer çalışmalardan fırsat buldukça gençlere faydalı olabilmek için Özyeğin Üniversitesi’ nde Girişimcilik Master ve MBA programlarında, Boğaziçi Üniversitesinde  İşletme Fakültesinde Girişimcilik ve Yönetim Simülasyonu  dersleri vermekte ve gönüllü olarak mentorluk yapmaktadır.  Bu çalışmaların yanında 2016 senesinde sosyal sorumluluk işlerinde özel ilgi alanı sebebiyle ‘Pozitif Düşünce Platformu’ nu kurarak Diyabetli Çocuklar Vakfı için çalışmalara ağırlık vermiştir. 2017 başında Turkcell’ den gelen teklif ile Analitik çalışmaları yönetmek üzere çalışmaya başlamıştır.

 

PINAR KESKİNOCAK

Professor, School of Industrial and Systems Engineering, Georgia Institute of Technology

1991 yılında lisans, 1992 yılında mastır derecelerini Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden alan Keskinocak, yöneylem araştırması alanındaki doktora derecesini 1997 yılında Carnegie Mellon Üniversitesi’nden almıştır. Georgia Institute of Technology School of Industrial and Systems Engineering’e bağlı olarak profesörlük görevini yürüten Keskinocak aynı zamanda Health and Humanitarian Logistics Merkezi’nin kurcusu ve yoneticisidir. Georgia Institute of Technology’ye katılmadan önce IBM’in T.J. Watson Araştırma Merkezi’nde görev almıştır. Dr. Keskinocak’ın araştırmaları saglik hismetleri ve insani yardim yonetimi, tedarik zinciri yönetimi, gelir yönetimi, fiyatlandırma, son tarih/tedarik süresi kararları, üretim planlama/çizelgeleme ve lojistik/nakliyat üzerinde yoğunlaşmaktadır.

 

CEMAL BERK OĞUZSOY

Planlama, Strateji ve IT Direktörü, Roketsan

Cemal Berk Oğuzsoy 1970 yılında Ankara’da doğdu. Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde 1992 yılında lisans eğitimini, 1995 yılında yüksek lisans eğitimini, 2003 yılında doktora eğitimini tamamladı.  1992 – 1995 yılları arasında aynı bölümde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı.  Yüksek lisans eğitiminden sonra Roketsan’da Proje Yönetimi Müdürlüğü’nde çalışmaya başladı, 1998 -2001 yılları arasında Üretim Planlama Baş Mühendisi, 2001-2011 yılları arasında ise Üretim Planlama Müdürü olarak görev yaptı.  2011 yılından itibaren Kurumsal Kaynak Yönetimi ve Strateji Direktörlüğü görevini yürütmektedir.  Kariyeri süresince  Ana Üretim Planı ve Çizelgelerinin Hazırlanması, Malzeme Yönetimi, Tedarik, Envanter, İşgücü, Bütçe ve Kapasite Planlanması, Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri, Stratejik Planlama ve Finansal Optimizasyon çalışmalarında rol almıştır. Üretim sistemleri, Kurumsal Kaynak Yönetimi Yazılımları ve Uygulamaları, Planlama ve Optimizasyon, Bilgi Sistemleri ve Teknoloji ve Finansal Optimizasyon konuları ile ilgilenmektedir. Finansal Optimizasyon alanında uluslararası yayınlara sahiptir.

 

HAKAN POLATOĞLU

CEO, Eti Gıda A.Ş.

Hakan Polatoğlu, 1962 yılında Ankara’da doğmuştur. 1979 TED Ankara Koleji, 1983 Boğaziçi Makina Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra, 1986 University of Minnesota Makina Mühendisliği yüksek lisansı, 1990 Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği doktorası, 1995 University of Wisconsin İşletme doktorası almıştır. 2010 yılında Harvard Business School AMP eğitimine katılmıştır. Mesleki hayatına 1986 yılında Arçelik’te proses mühendisliği ile başlamış, 1988 yılında Aselsan’da mekanik tasarım mühendisliği ile devam ederek, 1992 yılında Bilkent Üniversitesi’nde ve 1995-1997 arası Suffolk University’de öğretim görevliliği, 1997-1999 yıllarında Protek Bilgisayar Sistemleri’nde Genel Müdür Yardımcılığı yapmıştır. 1999 yılı sonunda girdiği Eti Şirketler Grubunda sırasıyla, Teknik İşler Koordinatörlüğü ve Yönetim Konseyi üyeliği, Teknoloji Yönetimi ve Ürün Geliştirme Grup Başkanlığı ve İcra Kurulu üyeliği,  Satış Grup Başkanlığı, Tedarik Zinciri Grup Başkanlığı yapmıştır. 2011 yılından itibaren de İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Ayrıca, 2014 yılından beri Eti Makine A.Ş.’nin Yönetim Kurulu üyeliğinde bulunmaktadır.

 

SEVGİ ÖZALP

Strateji ve İş Geliştirme Direktörü, Abdi İbrahim İlaç

Lisans öğrenimini Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Sevgi Özalp, iş hayatına Roche İlaç’ta Stratejik Planlama Uzmanı olarak başladı. Kariyerine ilaç sektörü ile giriş yapan Sevgi Özalp, daha sonra IMS Health’de Kilit Müşteri Yöneticisi, Kıdemli Danışman ve Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türkiye Bölgesi Satış Gücü Etkinliği Direktörü olarak görevini sürdürdü. Bu görevinin ardından altı sene boyunca GSK Türkiye’de İş Geliştirme, Stratejik Ortaklıklar ve Etkinlik Yönetiminden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan Özalp, 2016 yılı Aralık ayından bu yana Abdi İbrahim Strateji ve İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapıyor.

 

 

DİLEK ŞEN

Prosis Danışmanlık Ortağı ve Kurucusu

Dilek Şen Güven 1982 Ankara doğumlu. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi lise eğitiminin ardından Bilkent Üniversitesi End​üstri Mühendisliği lisans ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi MBA derecelerini aldı. Lisans eğitimi sonrasında “Sistem Uzmanı” olarak iki yıllık özel sektör deneyimi üzerine 2005 yılında İnsan Kaynakları, Eğitim, Verimlilik ve Müşteri İlişkileri Yönetimi konularında hizmet veren Prosis Danışmanlık şirketini kurdu. Halen Prosis Danışmanlık bünyesinde Yönetici Ortak olarak görev yapmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.

 

N. TANZER TUNÇALP

Tedarik Zinciri Planlaması Grup Müdürü, Arçelik A.Ş.

1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1991 yılında Tepe Mobilya da Üretim planlama mühendisi, 1992 – 1993 yıllarında TOFAŞ da yardımcı sanayi denetim ve geliştirme mühendisi olarak çalıştı. 1994 yılında Arçelik bünyesine katıldı. Bugüne kadar Sırasıyla Satın alma ,Üretim, Bilgi sistem, Otomasyon ve Bilgi Teknolojileri, Üretim Planlama, Üretim süreçlerinde projelerde , teknik ve idari görevlerde bulundu. 2011- 2106 yılları arasında Ankara Bulaşık Makinesi İşletmesi nde Üretim Yöneticisi olarak çalıştı. 2017 başından itibaren Arçelik AŞ. Tedarik Zinciri Planlama Grup Yöneticisi olarak çalışmaktadır.  Sayısal bulmacalar ve satranç hobi alanları olup evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

REHA TÜTÜNCÜ

SECOR Varlık Yönetiminde Risk Yönetmeni, NY, USA

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 1991 yılında mezun olan Tütüncü, doktora çalışmasını Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği alanında Cornell Üniversitesi’nde 1996 yılında tamamlamıştır. 1996-2005 yılları arasında Carnegie Mellon Üniversitesi Matematik Bilimleri Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmış ve çeşitli eğitim ve araştırma ödülleri almıştır. 2005-2016 yıllari arasinda Goldman Sachs Asset Management firması Kantitatif Yatırım Stratejileri Grubu’nda ve AQR Capital Management firmasinda portföy yöneticisi olarak çalışmistir. 2016 yilindan beri SECOR Asset Management firmasinda Risk Yonetmeni gorevindedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

ANIL YILMAZ

Türkiye Cumhuriyeti Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürü

TED Ankara Koleji ve Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunudur. Bilkent Üniversitesi ekonomi yüksek lisans, Vanderbilt Owen Graduate School of Management MBA dereceleri almıştır. Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığında uzman yardımcısı olarak başladığı kariyeri boyunca imalat sanayi, telekomünikasyon, özelleştirme, devlet yardımları, kamu yatırımları, proje yönetimi ve stratejik planlama konularında Planlama Uzmanlığı, Müsteşar Danışmanlığı, Daire Başkanlığı, ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı Danışmanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2011’den beri Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Verimlilik Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Avrupa Verimlilik Merkezleri Birliği Başkan Yardımcısı, Dünya Verimlilik Bilimi Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyesi, KalDer Merkez Yönetim Kurulu üyesi ve Ankara Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.

 

KÖKSAL YILMAZ

Vektora Bilişim Teknolojileri CEO ve Kurucusu

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 1998 yılında mezun olmuştur. Kariyerine Vestel de SAP uygulama danışmanı olarak başlamış, çalıştığı departmandaki isim değişikleri ile Visecon ve T-systems da kıdemli SAP danışmanlığı görevini sürdürmüştür. 2003 yılında daha sonra Türkiye’nin en büyük SAP uygulama partnerlerinden birisi olacak olan ortakları ile kurduğu Vektora Bilişim Teknolojileri’nde önce genel müdürlük daha sonra da yönetim kurulu başkanı görevini sürdürmüştür. Birçok genç girişimde mentör ve yatırımcı olarak  hayatına devam etmektedir. 2 çocuk babasıdır.