IE 496 SEMINAR: PREDICTIVE ANALYSIS AND DATA SCIENCE

Date/Time
Date(s) - 15/04/2019
13:30 - 15:00

Location
Bilkent-Unv EA409

Categories No Categories


PREDICTIVE ANALYSIS AND DATA SCIENCE

 

DEPARTMENT OF INDUSTRIAL ENGINEERING

IE 496 SEMINAR

15 Nisan 2019, 13:40-15:30

Mithat Çoruh Amfi

 

  1. HANDE AYDIN,

SOMERA – CHIEF STRATEGY OFFICER

1985 yılında Ankara’da doğan Hande Aydın, 2003 yılında Çankaya Atatürk Anadolu Lisesi’nden, 2008 yılında Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 2011’de Bilkent MBA programından mezun olan Hande Aydın yaklaşık 2 yıl Nokta İnternet Teknolojileri’nde reklam ve pazarlama departmanında görev almıştır. Ardından Genart Medya’da, Twitter, Shazam ve Dailymotion gibi global mecralarda top 20 reklam verenin reklam stratejilerinin oluşturulmasında Brand Strategy ve Marketing Manager olarak çalışmıştır. 2016 Aralık’tan beri Somera’da CSO olarak görev alan Hande Aydın, yaklaşık 200 yerli ve global markanın sosyal medya konuşulmalarının analizi, raporlanması, içgörü üretimi ile buna bağlı kampanya ve strateji planlaması alanında görev almaktadır.

  1. EMRAH BÖLÜK,

AMAZON –TÜRKİYE RETAIL BUSSINES SERVICES ÜLKE LİDERİ

1982 Giresun, Şebinkarahisar doğumlu olan Emrah Bölük, ilk-orta ve yüksek öğrenimi Ankara’da tamamladı. 2000 yılında Çankaya Milli Piyango Anadolu Lisesi’ni bitirmesinin ardından Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden 2004 yılında mezun oldu. İş hayatına Unilever’de saha satış uzmanı olarak başlayan Emrah Bölük, Unilever (2005-2016) ve Pepsico (2016-2018) müşteri geliştirme, müşteri & kanal yönetimi, kategori yönetimi, satış operasyon departmanlarında 14 senelik deneyiminin ardından 2018 yılı Ağustos ayı itibari ile Amazon’a transfer oldu. Amazon’un Türkiye lansmanında rol alan ekiplerden Türkiye Perakende İş Hizmetleri Departmanı Ülke Lideri olarak iş hayatına devam etmektedir.

 

  1. GÜLNUR SOLMAZ,

GARANTİ BANKASI – RİSK ANALİTİĞİ VE İNOVASYON YÖNETMENİ

1990 doğumlu olan Gülnur Solmaz, lise öğrenimini Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2013 yılında Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden ve Ekonomi yan dal programından mezun oldu.  Kariyerine Yapı ve Kredi Bankası’nda Pazarlama Analitiği ve Optimizasyon Uzmanı olarak başladı. Burada farklı alanlarda analitik modelleri geliştirdikten sonra 2015 yılında Linktera’da SAS danışmanı olarak çalışmaya başladı. Bu süre içerisinde birçok bankaya risk yönetimi üzerine danışmanlık sağladı. 2017 yılından bu yana Garanti Bankası’nda Risk Analitiği ve İnovasyon Yönetmeni olarak Veri Bilimcisi görevini yürütmektedir.

  1. ORHAN DAĞLIOĞLUGİL,

A101 – OPERASYON KOMİTESİ ÜYESİ

Orhan Dağlıoğlugil 2010 yılından bu yana A101’de Operasyon Komitesi Üyesi ve CTO olarak görev yapmaktadır. A101’e katılmadan önce, Turgut Aydın Holding Grup Şirketlerinden Memorial Sağlık Grubu, English Home ve Aydın Örme’de tedarik zinciri ve bilgi sistemlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak 3 yıl görev yapmıştır. Daha önceki iş yaşamında HP, Siemens Business Services, SAP ve Eczacıbaşı Bilişim’de çeşitli pozisyonlarda, optimizasyon, kurumsal kaynak planlaması, süreç analizi ve tasarımı, iş zekası ve sistem entegrasyonu gibi pek çok konuda görev almıştır. Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde araştırma asistanlığı yaparak, 1993 yılında yüksek lisansını, aynı bölümde1991 yılında lisans eğitimini tamamlamıştır. Ankara Fen Lisesi mezunu, evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 

 

  1. BARIŞ KARAKULLUKÇU,

IBM – GLOBAL BUSINESS SERVICES COUNTRY LEADER

Before joining IBM, Baris worked in telecom industry as Turkcell Group CDO and in retail industry as CEO & Board member of Mudo for 5 years which she has experienced all aspects of business operations, financials, marketing and sales management. Prior to Mudo, she spent 11 years at Accenture, most recently as the Products Turkey Partner. She led the development and execution of the Accenture Products Operations (Consumer Goods, Retail, Automotive, Pharmaceuticals and Transportation Industries) including client management, delivering big transformation programs and development of talents.  Previously she served in key business and technology consulting roles at Accenture Germany GBS Unit where she was highly effective in building networks, managing complex dispersed organizations, leading high-performing team and lived in 10 countries during delivering projects in 25 countries on 5 continents in 5 years.  Her consulting experience base was built in IBM and PwC which she worked over 5 years before joining Accenture. In addition to her professional career, she has worked as a lecturer in Bogazici, Sabanci and Ozyegin University for MBA & Enterpreneurship programs. Baris holds a bachelor’s degree in Industrial Engineering from Bilkent University and completed the Executive MBA Program in Koc University.