IE 496 SEMINAR: HIZLI TÜKETİM VE PERAKENDE SEKTÖRÜ

ORHAN DAĞLIOĞLUGİL, ÖZHAN ÖZESENLİ, FIRAT ŞENGÜN, EMRE DARICI
09/03/2020
13:40
-
15:25
IE 496

DEPARTMENT OF INDUSTRIAL ENGINEERING

IE 496 SEMINAR

9 MART 2020, 13:40-15:30

Mithat Çoruh Amfi

HIZLI TÜKETİM VE PERAKENDE SEKTÖRÜ

ORHAN DAĞLIOĞLUGİL,

A101 – OPERASYON KOMİTESİ ÜYESİ VE CTO

2010 yılından bu yana A101’de Operasyon Komitesi Üyesi ve CTO olarak görev yapmaktadır. A101’e katılmadan önce, Turgut Aydın Holding Grup Şirketlerinden Memorial Sağlık Grubu, English Home ve Aydın Örme’de tedarik zinciri ve bilgi sistemlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak 3 yıl görev yapmıştır.

Daha önceki iş yaşamında HP, Siemens Business Services, SAP ve Eczacıbaşı Bilişim’de farklı pozisyonlarda, optimizasyon, ERP, CRM, süreç analizi ve tasarımı, iş zekası ve sistem entegrasyonu gibi çeşitli konularda görev almıştır.

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde araştırma asistanlığı yaparak,1993 yılında yüksek lisansını, aynı bölümde 1991 yılında lisans eğitimini tamamlamıştır. Ankara Fen Lisesi mezunu, evli ve bir çocuk babasıdır.

ÖZHAN ÖZESENLİ,

PLADIS – KÜRESEL TEDARİK ZİNCİRİ DİREKTÖRÜ

Dünyanın en hızlı büyüyen atıştırmalık şirketlerinden biri olan Pladis’te Küresel Tedarik Zinciri Direktörü olarak görev yapmaktadır. Küresel talep görünürlüğü, bölgeler arası tedarik planlaması, optimum kaynak sağlama ve kapasite planlaması konularında çalışmaktadır.

Deneyimli bir tedarik zinciri uzmanı olarak, FMCG, ilaç ve telekom endüstrilerinde çok uluslu ve bölgesel pazar lideri olan şirketlerde görev almıştır. Şu anki görevinden önce Nobel İlaç'ta Tedarik Zinciri Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmış, PepsiCo, Unilever, Aria / Avea'da çeşitli planlama, lojistik ve tedarik alanlarında görev almıştır. Endüstri Mühendisliği alanında lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi aldı.

FIRAT ŞENGÜN,

RECKITT BENCKISERSATIŞ PLANLAMA VE GELİR MAKSİMİZASYON MÜDÜRÜ

2003 yılında Trabzon Kanuni Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra, 2008 yılında Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine Siemens SIS’de IT Danışmanı olarak başlayıp burada 2 yıl çalıştıktan sonra, sektör değiştirerek 2010 yılında Unilever Algida’da Operasyon Müdür yardımcılığı görevinde bulundu. 2013 yılında L’Oreal Tüketici Ürünleri Divizyonuna geçerek Gelir Yönetimi departmanının kurulumunda görev aldı ve 2019 yılına kadar aynı departmanın yöneticiliğini yaptı. 2019 Nisan ayından bu yana da Reckitt Benckiser Ev & Hijyen Ürünleri Şirketinde Satış Planlama ve Gelir Maksimizasyon Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

EMRE DARICI

SOLVOYO – MÜŞTERİ BAŞARI DİREKTÖRÜ

Yönetim danışmanlığı, bilgi teknolojileri yönetimi, yazılım tasarımı ve uygulaması, operasyon yönetimi, strateji geliştirme ve inovasyon konularında 20 yıllık deneyime sahiptir. Solvoyo'nun Müşteri Başarı Ekibi'nin lideri olarak, Solvoyo müşterilerinin iş gereksinimlerinin belirlenmesinde aktif olarak yer almakta ve Solvoyo’nun yazılım yeteneklerinin müşterilerin değişen ihtiyaçlarını karşılamak için uyumlu olmasını sağlamaktadır. Müşteri Başarı ekibi, öncelikli olarak müşteriler için olağanüstü bir yatırım getirisi sağlamaya odaklanarak müşteri iş çözümlerinin tasarımından ve uygulanmasından sorumludur. Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden lisans ve Michigan State University'den Tedarik Zinciri Yönetimi alanında MBA derecesi aldı.

magnifiercross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram